Oficiální stránky městyse Čestice

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Email Tisk PDF

Vážení spoluobčané,

 v uplynulých týdnech proběhly volby do zastupitelstev obcí a do Senátu Parlamentu České republiky. Na postu senátora nahradí Ing. Bc. Miroslava Krejču CSC., Ing. Karel Kratochvíle, který ve druhém kole senátních voleb porazil Mudr. Martina Gregoru ze Strakonic.

Určité změny nastanou i v našem zastupitelstvu. Někteří z těch, co pracovali v zastupitelstvu ve volebním období 2010 – 2014, se rozhodli v dalším období nekandidovat. Rád bych jim proto tímto způsobem jménem městyse Čestice poděkoval za práci, kterou pro naší obec odvedli a i jménem svým děkuji panu Mgr. Janu Hartlovi, panu Jaroslavu Janoutovi, panu Janu Zábranskému, panu Mgr. Jiřímu Švehlovi a paní Janě Bláhové za plodnou a konstruktivní spolupráci.

Z původních zastupitelů budou i nadále v zastupitelstvu pracovat: Milan Žejdl, Ing. Zdeněk Pilný, Jan Staněk, Ing. Miloslav Kala, František Vozobule a Miroslav Rataj. Novými tvářemi se stali: Ing. Petr Vlažný ml., Václav Kaskoun, Mgr. Irena Hartlová, Ing. Jaroslav Rychtář a Ing. Václav Rada. Ustavující zasedání nového zastupitelstva se musí konat v zákonném termínu, který vychází z data vyhlášení výsledků voleb státní volební komisí a po té desetidenní lhůty pro podání námitek proti průběhu voleb. V případě, že námitky nejsou podány, musí být zastupitelstvo svoláno do 15 dnů, jestliže vyjde poslední den této lhůty na den pracovního volna nebo pracovního klidu, je posledním dnem této lhůty následný pracovní den. Předpokládaným termínem pro svolání ustavujícího zasedání je 10. listopadu 2014. Upřesnění termínu bude až po ukončení lhůty pro podání námitek. Vše bude s předstihem vyvěšeno na úřední desce, vývěskách v obcích a na internetových stránkách www.cestice.cz. Zvu tímto občany na ustavující zasedání zastupitelstva městyse Čestice.

Na závěr povolebního okénka mě dovolte poděkovat všem voličům, kteří mohli a přišli k volbám podpořit své kandidáty a mě osobně dovolte, abych poděkoval jménem svým a i jménem celé kandidátky „Sdružení nezávislých kandidátů – za Čestice a okolí“ za úžasnou podporu, které se nám dostalo.

Dále bych chtěl občany informovat o průběžných výsledcích soutěže „Jihočeši třídí odpady“ kdy jsme po třech čtvrtletích zatím na 1. místě ze 133 obcí Jihočeského kraje v kategorii 500 – 1999 obyvatel. O konečných výsledcích rozhodne množství vytříděných odpadů za III. čtvrtletí roku 2014, jehož výsledky ještě nejsou zveřejněny. Podrobné výsledky můžete najít na www.jihocesketrideni.cz.

Na pátého prosince 2014, městys připravuje již tradiční předvánoční setkání seniorů, zajištěno bude občerstvení a bohatý kulturní program, od vystoupení dětí až po hudbu k tanci a poslechu v podání kapely pana Hartla. Svoz i odvoz bude zajištěn hasičským vozidlem. Srdečně zveme všechny seniory.

 

Milan Žejdl – starosta

 
<<  Říjen 2020  >>
 P  Ú  S  Č  P  S  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Nejbližší akce: