Oficiální stránky městyse Čestice

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Email Tisk PDF

Vážení spoluobčané,

dovolte mě, abych Vás v krátkosti informoval o dění v našich obcích.

Během prázdninových měsíců jsme zahájili opravu hřbitovní zdi na hřbitově v Česticích, na kterou jsme získali podporu z prostředků Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Ze stejného programu obdržíme prostředky i na opravu kapličky v Doubravici a obnovu části kanalizace v Česticích. Ve hře nám zůstává ještě žádost na opravu návsi a kanalizace v Krušlově, ale zde jsme ještě nebyli informováni, zda bude projekt podpořen či ne.

V nedávné době jsme obdrželi registrační listy na žádosti s příslibem podpory ze Státního fondu životního prostředí ČR, který přerozděluje finanční prostředky z fondů EU. Zde jsme žádali na další dvě akce a to „Zateplení budovy mateřské školy“ a „Obnova ovocné aleje na Kobylku“. Pro upřesnění bych jen rád doplnil, že v minulém období jsme již získali z těchto fondů EU podporu na akci „Zateplení školní jídelny a tělocvičny“, na regeneraci veřejné zeleně a výstavbu sběrného dvora.

V měsíci červenci jsme schválili nový územní plán, který nám umožní konečně dokončit některé započaté akce a to hlavně projekt na vybudování nové technické infrastruktury pro území určené k bytové výstavbě „Pod Vojtěchem“.

Ve čtvrtek 22.8.2014 jsme se s místostarostou ing. Zdeňkem Pilným zúčastnili v Úsilném u Českých Budějovic slavnostního vyhlášení soutěže „Jihočeská vesnice roku 2014, kde jsme převzali jedno z hlavních ocenění a to „Bílou stuhu za činnost mládeže“.

Vesnice roku - bílá stuha

Na závěr bych rád připomněl, že jsme u základní školy a u nákupního střediska umístili nádoby určené ke zpětnému odběru jedlých olejů a tuků, kde je možno v plastových obalech (PET lahve) odevzdat přepálené jedlé oleje v uzavřených plastových obalech. Dále bych rád požádal některé občany, aby nádoby na
tříděný odpad používali k účelům, k jakým jsou určeny. Uhynulá drůbež, televize a staré matrace sem opravdu nepatří.

 

Milan Žejdl – starosta

 
<<  Říjen 2020  >>
 P  Ú  S  Č  P  S  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Nejbližší akce: